Історія гімназії
Львівська гімназія «Євшан» – загальноосвітній навчальний заклад для здібних дітей. Мета діяльності гімназії – створення сприятливих умов для максимального розкриття учнем власної індивідуальності, закладених природою здібностей, нахилів та талантів, здобуття цілісної системи знань і уявлень про світ, формування національної свідомості, виявлення й підтримки найбільш обдарованих дітей для подальшого здобуття освіти у вищих навчальних закладах і творчої праці в різних сферах наукової та практичної діяльності.
Відповідно до ухвали Львівської міської Ради від 21 червня 2001 року середня загальноосвітня школа 79 з поглибленим вивченням математики реорганізована у Львівську гімназію «Євшан», яка є її правонаступницею.
1968-1979 роки
Навчальний заклад СШ 79 був відкритий 1 вересня 1968 року.
Першим директором школи був Андрій Михайлович Трасковський, за фахом учитель географії. Як прекрасний керівник-організатор, Андрій Михайлович залучав до роботи в школі кращих педагогів. Це насамперед були вчителі початкових класів: Іванчук Дарія Теодозівна, Ільчук Надія Іванівна, Пак-Тарасович Стефанія Іванівна, Пастернак Катерина Василівна, Дзендзелюк Віра Филимонівна, Богуцька Ярослава Михайлівна.
Учителі початкової школи
Протягом усіх років директорам допомагав численний колектив заступників, у складі: Яросевич Валентини Іванівни, Некрахи Зої Омелянівни, Холковського Станіслава Денисовича, Кравченко Володимира Володимировича, Горбатого Тараса Івановича, Філатової Любові Яківни, Кулик Ірини Михайлівни, Ляхович Адріани Павлівни.
А після занять вчителі разом з учнями активно займались пошуковою роботою в клубі інтернаціональної дружби, який багато років очолювала вчитель німецької мови Погорілець Роксоляна Антонівна. Працював у нас і Зал Бойової Слави імені Маршала Рибалко, який організувала і вела вчитель російської мови та літератури Кашницька Раїса Володимирівна.
Зустріч з ветеранами
В залі Бойової Слави
Любили наші вчителі і активно відпочивати. Під керівництвом вчителя музики Жеребецького Михайла Казимировича організували вчительський хор, який займав передові місця в районі та місті.
Хор вчителів
Хор вчителів
В школі активно працювала музична студія, яка готувала учнів по класу фортеп'яно (викладачі Гром Стефанія Адамівна, Дембіцька Ніна Григорівна, Вівчарівська Христина Степанівна), по класу баяну (викладачі Кузьо Віра Іванівна, Коритовська Цезарина Йосипівна), по класу скрипки (викладачі Кравченко Олександр Васильович, Шевчук Ростислав Митрофанович), по класу бандури (викладачі Сорока Марія Іванівна, Кунта Леся Петрівна). Переможцями численних конкурсів були ансамбль скрипалів під керівництвом Шевчука Ростислава Митрофановича, ансамбль баяністів під керівництвом Коритовської Цезарини Йосипівни, ансамбль бандуристів під керівництвом Кунти Лесі Петрівни.
Вчителі музичної студії
Ансамбль акордионістів
Директор А.М. Трасковський та завуч А.А. Матковський з вчителями
Вчителі школи
В закладі активно працював університет театральної культури, який створила і очолювала вчитель української мови та літератури Гелон Христина Марківна. В роботі університету театральної культури активно приймали участь не тільки вчителі та учні нашої школи, а також провідні артисти театрів міста Львова.
Університет театральної культури
Як педагог-організатор прекрасно проявила себе учитель географії Хрущ Галина Іванівна, яка організувала зустріч усіх однокласників в кінотеатрі «Жовтень» на 25 років закладу та зустріч педагогічного колективу та вчителів-ветеранів на 45 років закладу.
45 років закладу
1979-1990 роки
З 1979 року СШ 79 стає школою з поглибленим вивченням математики. До викладання в школі були залучені найкращі фахівці університету імені Івана Франка та «Львівської політехніки»: Кузик Андрій Михайлович, Дудзяний Ігор Михайлович, Кардаш Андрій Іванович, Чулик Ілля Іванович, Пархуць Любомир Теодорович, які навчали учнів 10-11 класів чисельним методам та програмуванню.
1990-2007 роки
Андріан Анатолійович Матковський, за фахом вчитель математики, спочатку був завучем по навчальній роботі, а в 1990 році став директором СШ 79. Як прекрасний керівник та учитель математики, Андріан Анатолійович постійно наслідував і продовжував традиції школи з поглибленим вивченням математики. Завдяки його наполегливій праці в 2001 році СШ 79 була реорганізована в гімназію «Євшан», назву якої отримала школа з легкої руки завуча по методичній роботі Кулик Ірини Михайлівни. Гімном «Євшану» стали слова і музика вчителя нашої гімназії Ніни Григорівни Дембіцької-Прокопець (з родини Павла Тичини), а емблемою – цей логотип:
2007-2019 роки
В 2007 році гімназію очолила Божена Володимирівна Назар, за фахом вчитель математики. Божена Володимирівна є випускницею нашої школи. Свою карєру в школі вона розпочала вчителем математики. Пізніше обіймала посаду завуча з навчальної роботи. Уже десятий рік поспіль Божена Володимирівна керує дружнім та злагодженим колективом, який налічує 44 педагогічні працівники.
Назар Божена Володимирівна
В гімназії працює 14 випускників нашої школи. Це вчитель біології Бутитер Наталя Данилівна, вчитель української мови та літератури Юзьків Галина Ярославівна, вчителі математики та інформатики- Сидоренко Ольга Прокопівна та Питусильник Ірина Петрівна, вчителі математики – Назар Божена Володимирівна, Герчаківська Олеся Володимирівна, Калита Василь Володимирович, Подоляк Мар'яна Миколаївна та Проць Софія Олегівна, вчителі англійської мови – Пенцак Уляна Петрівна, Павлів Уляна Степанівна та Зварич Христина Мирославівна, вчитель фізичної культури – Семенів Володимир Іванович, психолог – Смоляк Ірина Михайлівна.
Гімн Євшану
Є зілля євшан в степах України, Його кожен зна, хто нашої віри. Євшане, євшан – знак розуму й сили, Знак нашим синам служить Україні! В широких степах – кургани, кургани... Нелегкий нам шлях, євшане, євшане... Далеким вікам вклоняємось в шані. Підем у життя у серці з євшаном!
Євшан – степ, козацька воля, України слава й доля! Євшан – думи патріота, Бути матері оплотом! Євшан – квіт любові, мрії, В майбуття ясної віри, Євшан - слово педагога, Ключ до знань, до перемоги!
Євшан – символ любові до рідної землі, до Батьківщини. Існує легенда, що людина, котра зовсім забула свою Вітчизну, мову, звикла до чужини, вдихнувши полинового запаху євшану, згадує дитинство, рідні пороги, материнські колискові пісні. І тоді розуміє, що її сите, забезпечене життя на чужині нічого не варте. Збагнувши це, повертається додому. Отака чарівна ця квітка євшан.
Де того євшану взяти, Того зілля-привороту, Що на певний шлях направить,- Шлях у край свій повороту! (М.Вороний)
Сайт розроблений Шестаковим Владиславом